Jdi na obsah Jdi na menu

Krajské kolo přeboru škol 2023

Rekordní účast 195 šachistů.

article preview
Ve čtvrtek 2. února 2023 dorazilo do lounského Kulturního domu Zastávka na Krajské kolo přeboru škol v šachu 195 hráčů a hráček, kteří tvořili 41 družstev ze 30 škol Ústeckého kraje.
Mírné zpoždění začátku soutěže způsobila část výprav, která se strojvedoucímu nepřipomenula, že chce vystoupit na zastávce Louny Město, která je jen „na znamení“. Symbolicky tak přejela do Postoloprt, kde působí náš klub, který byl hlavním pořadatelem turnaje. Naštěstí za chvíli jel vlak zpět a tentokrát jim v Lounech zastavil.
Při slavnostním zahájení byly zmíněny Nadace ČEZ a Město Postoloprty, které tuto akci podpořily. Hráče a jejich doprovod úvodním slovem přivítal starosta Postoloprt Mgr. Zdeněk Pištora. Hlavním rozhodčím turnaje byl Radek Ulrych, „na čarách“ mu pomáhali pánové Ladislav Jarina a Svatopluk Pecina z Šachového klubu Louny.
Pak už začalo to nejdůležitější, boje za šachovnicemi. Za nimi bylo možné vidět jak „staré“ ostřílené hráče registrované v ŠSČR, tak začátečníky, kteří se ještě s pohybem figurek a s pravidly šachu teprve seznamují. To zejména v nejmladší kategorii. S postupně odehranými koly se vyjasňovala situace na obou pólech tabulek a v půl čtvrté pak bylo úplně jasno. O medailistech a postupujících bylo rozhodnuto.
Předávání pohárů se zhostil opět postoloprtský starosta, který byl nadšený z toho velkého počtu přítomných mládežníků se zájmem o královskou hru. Nejdříve dekoroval nejlepší hráče na jednotlivých šachovnicích: