Jdi na obsah Jdi na menu

GP Teplice

Naše výprava se neztratila

article preview

Na mládežnickém turnaji 8. dubna v Teplicích účinkovali čtyři naši šachisté. V kategorii dorostenců skončil se ziskem šesti bodů ze sedmi Tomáš Hons na druhém místě. V celkovém pořadí série GP mu před posledním turnajem patří také druhá příčka.

Zatímco od Tomáše podobné výsledky očekáváme při jeho každém startu, čtvrté místo Aleše Krupky v kategorii ml. žáků je obrovským překvapením. Startovní pole čítalo 45 šachistů. Do bojů v něm vletěl Aleš jako neřízená střela. V prvním kole porazil nasazenou trojku, Šípa z Povrlů. Los mu dále přiřazoval zkušenější soupeře, ale Aleše to netrápilo. Po čtyřech kolech měl tři body, před posledním pět a útočil na místo v desítce. Nezaváhal ani  v posledním kole se soupeřem z Nového Boru a vybojoval tak skvělé čtvrté místo. Aleše čekají v této věkové kategorii ještě dvě sezóny. Máme se na co těšit. Další naši v této kategorii, Josef Kresl a Mojmír Ekrt, obsadili se třemi body 31. resp. 34. místo.